رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
آغاز عملیات اجرایی سایت پارک علم و فناوری کردستان در سنندج

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری کردستان، همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر، با حضور استاندار کردستان، رییس پارک علم و فناوری کردستان، مدیر کل راه و شهرسازی استان، فرماندار سنندج، شهردار سنندج، رییس شورای شهر سنندج و جمعی از اعضای شورای شهر سنندج، فعالان رسانه‌ای عملیات اجرایی سایت جامع پارک علم و فناوری کردستان در سنندج آغاز شد.

در آغاز این بازدید سعیدی رییس پارک علم و فناوری کردستان با تشکر از حمایت‌های همه جانبه مقامات ارشد استان و سنندج و حضور آنها در محل سایت، در تعریف کوتاهی از پارک علم و فناوری گفت: پارک‌های علم و فناوری مکان‌های جذاب، دلنشین و مفرح برای توسعه کسب و کارهای فناورانه و نوآورانه هستند که توسط متخصصین حرفه‌ای اداره می‌شوند. وی افزود: در پارک علم و فناوری حدود 70% از مساحت به فضای سبز اختصاص یافته است که بر اساس استانداردهای جهانی می‌باشد که علاوه بر فراهم نمودن فضای مفرح و شاد برای مردم محروم منطقه، موجب ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.

سعیدی با تاکید بر توان نیروهای اجتماعی و نهاده های مردمی بیان کرد: ما باید با کمک دولت و سازمان های اجرایی بتوانیم از ظرفیت نیروی اجتماعی استفاده کرده، با تشکیل نهاده های مردمی بتوانیم ایده های محلی را به پدیده های بین المللی تبدیل کنیم و پارک علم و فناوری می تواند به عنوان هسته اصلی این تعاملات انجام وظیفه کند. وی در ادامه افزود: هدف پارک علم و فناوری کردستان فعالسازی و توانمندسازی بخش خصوصی است و بر همین اساس، بخش اعظم این سایت به بخش خصوصی اختصاص داده می‎‌شود.

در ادامه رییس پارک علم و فناوری کردستان اظهار داشت: رسالت پارک علم و فناوری علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار دانایی محور، فراهم نمودن فضای شور و نشاط و افزایش سطح آسایش آحاد مردم در جامعه است. وی با ذکر نمونه‌های موفق خارجی از مناطق علم و فناوری در جهان که در دل شهرها واقع شده‌اند، بیان داشت: انتخاب سایت کنونی برای احداث پارک علم و فناوری، ایجاد توسعه متوازن و رونق مناطق حاشیه شهر و کم برخورداراست. سعیدی با تاکید بر حضور بسیاری از نخبگان و نوآوران که در مناطق حاشیه‌ای شهر سنندج زندگی می‌کنند، اعلام کرد: امیدوارم با طرح‌های توسعه‌ای که در پارک علم و فناوری کردستان به اجرا درخواهد آمد شاهد رونق این مناطق که بیشتر جمعیت شهر را در خود جای داده است، باشیم.

مرادنیا استاندار کردستان نیز با استقبال از طرح سایت پارک علم و فناوری و با اشاره به بازدید خود از ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور گفت: پارک علم و فناوری در حال شکوفایی است و اقدامات پارک می‌تواند موجب رونق فضای کسب و کار و دمیدن روح امید در این منطقه باشد. وی با ابراز خوشحالی از اختصاص بخش وسیعی از سایت پارک علم و فناوری به فضای سبز، اظهار داشت: این اقدام مبارک در کنار رسالت پارک به عنوان طلایه‌دار علم و فناوری می‌تواند نوید بخش آینده‌ای روشن در این منطقه محروم باشد و جوانان آینده ساز این منطقه در کنار تفریح می‌توانند با نوآوری‌ها و فناوری‌های روز آشنا شوند. در پایان این بازدید، استاندار استان کردستان بر حمایت همه جانبه خود از پارک علم و فناوری کردستان تاکید کرد و گفت: ایجاد فضای شور و نشاط در میان جوانان به ویژه نوآوران و فناوران جوان سرمایه ارزشمندی است که پارک علم و فناوری در ایجاد آن نقش به سزایی خواهد داشت.

شایان ذکر است که سایت جامع پارک علم و فناوری کردستان در زمینی به مساحت 15 هکتار در بلوار دکتر حسینی واقع می‌باشد و علاوه بر بخش اداری و محل استقرار واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان، دارای بخش‌های مختلف از جمله فضای سبز، رفاهی، مذهبی، نمایشگاهی و اسکان می‌باشد.

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.