رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
بازدید معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان از پارک علم و فناوری کردستان

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری کردستان، امروز یکشنبه ششم خرداد ماه، حسین خوش اقبال معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با حضور در پارک علم و فناوری کردستان از برخی از شرکت‌ها و واحدهای فناور مستقر در پارک بازدید کرد و در دیداری صمیمانه با نمایندگان برخی از واحدهای فناور، از نزدیک با فعالیت‌ها و خدمات پارک علم و فناوری کردستان آشنا شد.  

در ابتدای این دیدار سعیدی، رییس پارک علم و فناوری استان، با تشکر از حضور یکی از مسئولان ارشد استان کردستان در پارک، گفت: حضور حضرتعالی و دیگر مسئولان استان در پارک علم و فناوری باعث دلگرمی ماست و این دلگرمی موجب تقویت روحیه کار و تلاش در ما می‌شود. در ادامه سعیدی، به تاریخچه پارک‌های علم و فناوری در جهان و ایران پرداخت و گفت: پارک‌های علم و فناوری موتور محرک پیشرفت جوامع هستند و توجه هر چه بیشتر به این نخبگان، باعث ارتقای زندگی مردم خواهد شد. وی در معرفی پارک کردستان، اظهار داشت: پارک علم و فناوری کردستان با همت و مساعدت مسئولان و خیرین احداث شد و هم اکنون با ایجاد اشتغال برای بیش از 680 نفر از جوانان نخبه و فناور، به یکی از مراکز اصلی طرح تکاپو در استان تبدیل شده است. سعیدی با اشاره به اهمیت مردمی کردن اقتصاد در ارتقای سرمایه‌های اجتماعی بیان کرد: هدفمند سازی سرمایه‌های اجتماعی با تقویت بخش خصوصی امکان پذیر است که این امر به نوبه خود امکان تحولات شگرف را در جامعه فراهم می‌کند اما این امر نیازمند اتخاذ تصمیمات کلان در سطح عالی جامعه است. رییس پارک علم و فناوری کردستان وی با تاکید بر نیروهای اجتماعی و نهاده های مردمی بیان کرد: ما باید با کمک دولت و سازمان های اجرایی بتوانیم از ظرفیت نیروی اجتماعی استفاده کرده، با تشکیل نهاده های مردمی بتوانیم ایده‌های محلی را به پدیده‌های بین المللی تبدیل کنیم و پارک علم و فناوری می تواند به عنوان هسته اصلی این تعاملات انجام وظیفه کند.

خوش اقبال نیز ضمن ابراز خوشنودی از حضور در پارک و دیدار با نمایندگان شرکت‌ها، اظهار داشت: مساعدت و همکاری با پارک و واحدهای فناور وظیفه همه ماست. من به شما قول می‌دهم با هماهنگی با سایر ارگان‌ها در بازدید از پارک با رسالت و خدمات پارک هر چه بیشترآشنا شویم تا از این رهیافت بتوانیم با اتکا بر نیروی شما عزیزان در پیشرفت کردستان سهم بالاتری داشته باشیم. وی با اشاره به اهمیت پارک علم و فناوری در ایجاد اشتغال پایدار، بیان کرد: دغدغه تمام مسئولان ایجاد اشتغال است و پارک علم و فناوری به عنوان محل گردهمایی جوانان نخبه، نوآور و فناور نقش مهمی در زمینه ایفا کرده است. معاون سیاسی، امنیتی استاندار کردستان نیت خود را از این بازدید، دیدار با نمایندگان شرکت‌ها، واحدهای فناور و کارکنان پارک اعلام کرد و گفت: قصد من از این دیدار تشکر از دکتر سعیدی و همکاران ایشان و کارکنان واحدهای مستقر بود که با روحیه بالا و بدون توجه به سختی‌ها در تلاشند تا باری از دوش جامعه که همانا بیکاری جوانان است، برداشته شود. وی در پایان اظهار امیدواری کرد که جلسه آینده بعد از ماه مبارک رمضان، با حضور مدیران ارشد استان و شرکت‌ها و واحدهای فناور برگزار شود تا همه دلسوزان استان با رسالت و اهداف پارک آشنا شوند.

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.