رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
رییس پارک علم و فناوری کردستان تاکید کرد: سرمایه گذاری بر روی ایده‌های نوآورانه نسل نوجوان و جوان از اهداف اصلی پارک علم و فناوری می باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری کردستان، امروز چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه مدیر، معاونین و جمعی از معلمان نمونه دولتی ابرار سنندج با رییس پارک علم و فناوری کردستان دیدار کردند. در این دیدار دکتر سعیدی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری بر روی ایده‌های نوآورانه نسل نوجوان و جوان از اهداف اصلی پارک علم و فناوری می باشد. گفت: مراکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت در راستای حمایت از دانش آموزان و دانشجویان خلاق و نوآور به منظور پرورش ایده‌های نو و کاربردی فعالیت خود را آغاز نموده، و با حمایت از طرح‌های ارائه شده نقش مهمی در توسعه خلاقیت و نوآوری در سطح جامعه به ویژه در بین دانش‌آموزان و دانشجویان دارد. وی در ادامه اظهار داشت: ماموریت این مراکز ترویج فرهنگ نوآوری و کار تیمی، آموزش، مشاوره مستمر و کاربردی با هدف کسب مهارت در علوم و فناوری‌های نوین، هدایت نوآوران در جهت رفع مشکلات جامعه از طریق کاربردی کردن آموخته‌ها و ترویج فناوری‌های نوین است. وی در ادامه گفت: با توجه به کمبود زیرساخت های صنعتی در استان کردستان، باید به سمت اقتصاد خلاق که مبتنی بر فرهنگ، هنر و علوم انسانی حرکت کنیم. وی خاطر نشان کرد که در اقتصاد خلاق، رشته های فنی و مهندسی ابزار فرهنگ و هنر هستند و با استفاده از این ابزار می توان تولید محتوا کرده و از این راه فرهنگ و هنر خود را به تمام جهان معرفی و عرضه کرد. سعیدی همچنین افزود: کشورهای توسعه یافته با سرمایه گذاری بر فرهنگ و هنر، سیاست های اصلی خود را پیش می برند و ما نیز با تولید محتوای فرهنگی و هنری نه تنها می توانیم باعث ایجاد ثروت شویم بلکه می توانیم فرهنگ و هنر بومی ناب خود را در سطح ملی و بین المللی عرضه کنیم. وی با تاکید بر نیروهای اجتماعی و نهاده های مردمی بیان کرد: ما باید با کمک دولت و سازمان های اجرایی بتوانیم از ظرفیت نیروی اجتماعی استفاده کرده، با تشکیل نهاده های مردمی بتوانیم ایده های محلی را به پدیده های بین المللی تبدیل کنیم و پارک علم و فناوری می تواند به عنوان هسته اصلی این تعاملات انجام وظیفه کند.

در ادامه مهندس ایوبی، مدیر مرکز رشد واحدهای فناور نیز به معرفی رسالت، اهداف و فعالیت‌های پارک علم و فناوری در جهت گسترش فرهنگ نوآوری و فناوری به ویژه در میان نوجوانان و جوانان پرداخت و گفت: امیدوارم نوآوری، فناوری و کارآفرینی به فرهنگ غالب در سیستم آموزشی کشور تبدیل شود و با آشنایی دانش‌آموزان با این فرهنگ شاهد رشد و توسعه همه جانبه بر پایه خلاقیت و نوآوری باشیم.  

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.