رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
مدیر مرکز رشد جامع واحدهای فناور پارک علم و فناوری کردستان در مراسم افتتاح «جشنواره رباتیک، صنعت، کارآفرینی» اظهار داشت: ایجاد تغییرات بزرگ، نیازمند تفکر و تعقل در حل مشکلات است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری کردستان، امروز دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه، در مراسم افتتاحیه «جشنواره رباتیک، صنعت و کارآفرینی» که به همت انجمن رباتیک دانشگاه کردستان در حال برگزاری است، مهندس ایوبی مدیر مرکز رشد جامع واحدهای فناور پارک علم و فناوری کردستان، در سخنانی به اهمیت جایگاه ایده پردازان کارآفرین در عصر حاضر اشاره کرد و گفت: شما دانشجویان مصمئنا دارای ایده‌های بزرگی در رشته‌های تحصیلی خود هستید ولی در دنیای امروز کسانی موفقند که با دید تجاری وارد بازار کسب و کار می‌شوند و به بیان دیگر ایده‌پرداز کارآفرین هستند. وی با ارائه آمار واحدهای فناور جذب شده در مرکز رشد پارک علم و فناوری، اظهار داشت: بیشتر فارغ‌التحصیلان نخبه دانشگاه‌های دولتی، ضمن ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، در سیکل دانشگاه به فعالیت خود ادامه می‌دهند و جذب هیات علمی دانشگاه‌ها می‌شوند در حالیکه در مراکز رشد پارک علم و فناوری کردستان، موفقترین شرکت‌ها توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های غیر دولتی مدیریت می‌شوند. مدیر مرکز رشد جامع واحدهای فناور سنندج خاطر نشان کرد: برای ایجاد تغییرات بزرگ نیاز به ایده‌های بزرگ نیست بلکه باید از مشکلات خود و محیط زندگی خود برای شروع ایده‌پردازی استفاده کنیم. یافتن راه‌حل برای این مشکلات می تواند باعث تحولات شگرفی شود. ایوبی در ادامه بیان کرد: لازمه دانشگاه‌های کارآفرین تربیت دانشجویانی است که با دید تجاری سازی ایده‌های خود وارد دانشگاه و سپس بازار کار می‌شوند در حالی که هم اکنون این ویژگی در دانشگاه‌های دولتی ایران بسیار کمرنگ است. ایوبی با تشکر از زحمات دکتر دقیق در مرکز رشد دانشگاه کردستان و حضور دانشجویان در مراسم افتتاحیه، اعلام کرد: هدف مراکز رشد پارک علم و فناوری کردستان و دانشگاه‌های استان، ارائه خدمات مشاوره‌ای، تجاری‌سازی و بازاریابی برای متخصصان است و امیدوارم دانشجویان نوآور و فناور با اعتماد به این نهادها به شکوفایی آن کمک کنند.   

شایان ذکر است که جشنواره رباتیک، صنعت، کارآفرینی به مدت دو روز با همت انجمن رباتیک دانشگاه کردستان به صورت نمایشگاه و کارگاه در دانشکده مهندسی دانشگاه کردستان در حال برگزاری است.

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.