رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
ایوبی، مدیر مرکز رشد واحدهای فناور سنندج:

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری کردستان، روز دوشنبه هفدهم اردیبهشت ماه 1397، گروهی از دانش‌آموزان شهرستان دیواندره با بازدید از پارک علم و فناوری کردستان، با رسالت، خدمات و اهداف پارک علم و فناوری آشنا شدند. مهندس کامران ایوبی، مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان سنندج، با اشاره به اینکه کانون‌های شکوفایی خلاقیت و نوآوری مختص دانش‌آموزان است، گفت: این کانون‌ها بستر کارآفرینی و نوآوری را در جامعه ایجاد می کنند و اساس ایجاد این کانون‌ها رواج فرهنگ کارآفرینی و نوآوری از مقاطع پایین تحصیلی است. وی در ادامه به تشریح خدمات ارائه شده در این کانون‌ها پرداخت و عنوان کرد:  حمایت مالی از نوآوران و کمک به ایجاد، پرورش و بقای فعالیت­ های نوآورانه، ارائه تسهیلات و حمایت­ های لازم جهت حفظ مالکیت معنوی ایده و طرح­ های نوآورانه و توسعه کارآفرینی با هدایت نوآوران به سمت ایجاد موسسات دانایی محور و هدایت به سمت پذیرش در مراکز رشد از خدماتی است که در این کانون‌ها ارائه می‌شود.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور سنندج در بخش دیگری از سخنان خود، با تاکید بر نقش خلاقیت و پشتکار در موفقیت آینده دانش آموزان، بیان کرد: کانون‌های شکوفایی خلاقیت و نوآوری برای دانش آموزان خلاق، مستعد و دارای ایده در نظر گرفته شده است. وی از دانش آموزان علاقمند دعوت کرد تا با حضور در پارک علم و فناوری و صحبت با افراد حاضر در واحدهای فناور بتوانند تصمیمات بهتری در مورد انتخاب رشته خود اتخاذ کنند. وی در خصوص اهمیت انتخاب رشته و هدایت تحصیلی صحیح اظهار داشت: در انتخاب رشته تحصیلی باید سعی کنید ظرفیت‌های شخصی و تواناییهای خود را در نظر بگیرید و بر این اساس رشته‌ای را انتخاب کنید که خود بتوانید کارآفرینی کنید.

ایوبی در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدوارم کارآفرینی به فرهنگ غالب در سیستم آموزشی کشور تبدیل شود تا از این رهگذر شاهد رشد و توسعه بر پایه خلاقیت و نوآوری باشیم.  

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.