رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
نشست مدیران روابط عمومی منطقه 5 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد

نشست روسای روابط عمومی وزارت عتف منطقه 5 کشور با حضور مدیر کل روابط عمومی وزارت عتف روز دوشنبه 10/02/97 در ساعت 9:00 با تلاوت قرآن مجید آغاز شد. در این نشست چالش‌های حوزه روابط عمومی و برنامه‌های توسعه این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. دکتر علیرضا کرمپور رییس روابط عمومی دانشگاه رازی ضمن عرض خیر مقدم گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه روابط عمومی دانشگاه را در دوران تصدی خود بیان کرد. در ادامه، دکتر علیرضا معرفت، مدیر دفتر ریاست و مشاور رییس دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم با اشاره به اهمیت روابط عمومی و امور بین الملل به ویژه در راهبرد حرکت به سوی دانشگاه‌های نسل سوم که کارآفرین هستند، گفت: پژوهش و آموزش دیگر نیاز دانشجویان را مرتفع نمی کنند و در این میان برقراری ارتباطات بین الملل نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. دکتر معرفت با تاکید بر لزوم نقش دانشگاه‌ها در توسعه کشور، وظیفه روابط عمومی‌ها را در این میان مهم عنوان کرد.

در ادامه جلسه، دکتر عبداللهی‌نژاد اظهار داشت: در عصر ارتباطات، زندگی بشر بدون رسانه و ارتباطات معنا ندارد. وی با بیان اینکه در قرن21 نمی‌توان بدون توجه به ارتباطات و رسانه‌ها، یک زندگی انسان مدرن را تصور کرد، افزود: تمام ساحت‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ایدئولوژیک و حتی سویه‌های زندگی فردی تحت تاثیر ارتباطات و رسانه‌ها قرار دارد. سرپرست اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه روابط عمومی‌ها، گفت: ضریب هوشی کارکنان روابط عمومی بیشتر از سایر بخش‌ها است و سخت‌کوشی و بی‌ادعا بودن کارکنان روابط عمومی اثبات شده است. دکتر عبداللهی‌نژاد با اشاره به اینکه در مقطعی از دهه‌های 60 و 70 نقش روابط عمومی‌ها تقلیل یافت، تصریح کرد: در آن برهه، نقش روابط عمومی‌ها صرفاً به کارهای تبلیغات اندک محیطی، بنر زدن و... محدود شده بود در حالیکه روابط عمومی حوزه‌ای بسیار گسترده و حائز اهمیت است. این مسئول، روابط عمومی را ویترین و عصاره وجودی یک سازمان حرفه‌ای دانست و با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات روابط عمومی‌ها، گفت: ان‌شاءالله آیین‌نامه متقن و مستند در بحث بودجه‌ی روابط عمومی لحاظ شود. دکتر عبداللهی‌نژاد در ادامه به مشکل روزآمدنبودن تجهیزات در روابط عمومی‌ها اشاره کرد و افزود: روابط عمومی‌ها اگر به تکنولوژی روز دسترسی نداشته باشند، نمی‌توانند اقدامات موثری را انجام دهند و لذا تجهیزات روبط عمومی باید ارتقاء یافته باشد. سرپرست اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه باید پیگیری‌ لازم برای رفع مشکل تجهیزات روابط عمومی‌ها صورت بگیرد، گفت: روابط عمومی نقش عمده‌ای در نمایاندن اثرگذاری و نقش نهاد علم و فناوری در کشور دارد. دکتر عبداللهی‌نژاد سپس بر ضرورت بکارگیری نیروهای متخصص در روابط عمومی‌ها تاکید کرد و افزود: اگر نیروی متخصص در روابط عمومی نباشد با وجود تجهیزات مدرن و بروز نیز نمی‌توان کار کرد. وی همچنین اظهار داشت: مسئله‌ای که باید به آن توجه داشت این است که در دانشگاه‌ها، مسئولیت مدیر حوزه ریاست با مدیر روابط عمومی مجزّا باشد و این دو نباید ادغام شوند، همچنین مدیر روابط عمومی باید برنامه‌ی راهبردی برای دانشگاه داشته باشد. دکتر عبداللهی‌نژاد با تاکید بر اینکه باید به نیروهای متخصص در روابط عمومی‌ها بها داد، گفت: امیدواریم بیش از پیش، شاهد ارتقاء ساختار در روابط عمومی‌ها باشیم، در این راستا برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای ارتقاء سطح نیروهای روابط عمومی حائز اهمیت است و باید بدان توجه کرد.

سپس، جناب آقای فتاحی دبیر روابط عمومی منطقه 5، گزارشی از عملکرد یکساله خود را ارائه کرد. وی در بخشی از سخنان خود ایجادزمینه جهت ارتقاء جایگاه روابط عمومی ها در دانشگاهها ، تقویت رویه وانسجام بخشی به فعالیت های روابط عمومی وفراهم کردن بسترلازم جهت تخصصی وحرفه ای شدن روابط عمومی هاراباتاکیدبرفناوری نوین ارتباطی واطلاعاتی ازاولویت های منطقه دانست.آقای فتاحی با بیان اینکه ضرورت دارد که روابط عمومی ها با به روز کردن سایت های اطلاع رسانی، آخرین اطلاعات و اخبار دانشگاه را در اختیار رسانه ها قرار دهند افزود: روابط عمومی ها بایدبه جایگاه و نقش خبرنگاران در اطلاع رسانی اخبار دانشگاه اهمیت بدهند؛ چرا که این قشر بدون هیچ چشمداشتی در این امر تلاش می کنند.

در ادامه این نشست، دکتر کرمپور و آقای فتاحی به عنوان کاندیداهای تصدی پست دبیر روابط عمومی منطقه 5 برنامه‌های خود را ارائه کردند. پس از آن رای گیری از 9 عضو حاضر رای‌گیری به عمل آمد و پس از شمارش آراء، آقای فتاحی با کسب 6 رای به مدت 2 سال به عنوان دبیر مدیران روابط عمومی منطقه 5 انتخاب شد.

پایان بخش این نشست، کارگاه آموزشی تحت عنوان "سوژه ‌یابی در رسانه‌ها" به مدت 3 ساعت توسط دکتر عبدالهی نژاد برگزار شد و حاضران با روش‌ها و تکنیک‌های سوژه‌یابی مناسب خبری آشنا شدند.

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.