رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
برگزاری کارگاه "مدل‌های تامین مالی داخلی" در پارک علم و فناوری کردستان

سه شنبه 15 اسفند ماه، کارگاه «مدل‌های تامین مالی داخلی» از سری کارگاه‌های تخصصی مرکز توانمند سازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا در استان کردستان با حضور نمایندگان برخی از واحدهای فناور مستقر و سایر علاقه‌مندان به حوزه نوآوری، به مدت 4 ساعت در پارک علم و فناوری کردستان برگزار شد. به گفته مهدی کنعانی، مدرس کارگاه و از صاحب نظران حوزه مدیریت نوآوری و کارآفرینی، هدف از برگزاری این کارگاه، آشنا کردن افراد اصلی و صاحبان استارت‌آپ‌ها با چالش‌ها و مدل‌های تامین مالی برای استارت آپ‌ها و کسب‌و‌کارهای نوپا است.

 کنعانی در مقدمه‌ای، با اشاره به چالش‌های تامین مالی نوآوری گفت: برای سرمایه‌گذار و نوآور همواره چالش‌هایی در حوزه تامین مالی وجود دارد که با آموزش مناسب می‌توان با این چالش‌ها روبرو شد.

او با تاکید بر لزوم تغییر تفکر در نحوه تامین مالی، تصریح کرد: اخیراً تسهیلات جدید و جذابی برای تامین مالی شرکتهای دانش بنیان و نوآور طراحی شده است، تسهیلات صندوق توسعه ملی تنوع و شرایط جدید یافته و سهم بازار اوراق سرمایه گذاری و سایر بازارهای مبتنی بر ساختار بورس، در حال افزایش است و برای دستیابی به موفقیت لازم است به ابزارهای نوین تامین مالی جمعی دست یافت. این استاد دانشگاه و فعال حوزه کسب و کار افزود: تسلط بر این ابزارها باعث تنوع بخشی به ابزارهای تامین مالی شرکتها می شود. تنوعی که انتخاب هوشمندانه سبد منابع پروژه ها  و طرحها و حتی سرمایه شرکتها را هوشمندانه تر می کند و مزیتی رقابی برای شرکت کنندگان خواهد آفرید. در این کارگاه محورهای زیر تشریح شد؛

·         ساختار تامین منابع مالی در ایران و جایگاه بانک‌ها

·         اوراق صکوک فرابورس و کاربرد آنها در تامین مالی

·          بازار شرکت‌های کوچک و متوسط بورس

·          سرمایه‌گذاران خطرپذیر و صندوق‌های حمایتی

·           تامین مالی جمعی (crowdsourcing)و نمونه‌های موفق بین‌المللی و داخلی

·          سایر مدل‌های ترکیبی (تامین مالی از طریق بازار داراییهای فکری، نمایشگاه ساخت داخل و ...)

·           تشریح نمونه‌هایی از شرکت‌های موفق در تامین مالی داخلی

·         معرفی منابع و سایت‌های مرجع و پرسش و بحث

شایان ذکر است که پارک علم و فناوری کردستان به عنوان مرکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا در استان کردستان، در راستای رسالت خود، کارگاه های تخصصی متعددی را به منظور توانمند سازی دانشجویان، فارغ التحصیلان و علاقه مندان به این حوزه، به منظور ایجاد کسب و کارهای نوپا برگزار کرده است.    

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.