رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
کنعانی مدرس کارگاه "مدل‌های تامین مالی بین المللی" در پارک علم و فناوری کردستان گفت:

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری کردستان، سه شنبه 15 اسفند ماه، کارگاه «مدل‌های تامین مالی بین‌المللی» از سری کارگاه‌های تخصصی مرکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا در استان کردستان با حضور نمایندگان برخی از واحدهای فناور مستقر و سایر علاقه‌مندان به حوزه نوآوری، به مدت 4 ساعت در پارک علم و فناوری کردستان برگزار شد. به گفته مهدی کنعانی، مدرس کارگاه و از صاحب نظران حوزه مدیریت نوآوری و کارآفرینی، هدف از برگزاری این کارگاه، آشنا کردن افراد اصلی و صاحبان استارت‌آپ‌ها با تامین مالی شرکتی و پروژه‌ای برای استارت آپ‌ها و کسب‌و‌کارهای نوپا است.

 کنعانی در مقدمه‌ای، با اشاره به افزایش تعداد استارت‌آپ‌ها در ایران و جهان و روش‌های نوین تامین مالی گفت: در ایالات‌متحده، کمتر کارآفرینی به سراغ بانک‌ها برای تامین مالی استارت‌آپ‌های خود می‌رود و به‌جای آن از روش‌های مدرن‌تر با ریسک کمتر استفاده می‌کند.

او با تاکید بر لزوم تغییر تفکر در نحوه تامین مالی، تصریح کرد: با تغییر تفکر در نحوه تامین مالی، حجم منابع مالی و مدل‌های تامین مالی، بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوبنیاد، کارشناسان تامین مالی و جذب سرمایه می‌توانند با جذب سرمایه‌گذاران خارجی قدم بزرگی در پیشبرد کسب‌وکارهای خود داشته باشند. این استاد دانشگاه و فعال حوزه کسب و کار اظهار داشت: آشنایی با تامین مالی شرکتی و پروژه‌ای هم چون فاینانس، یوزانس و ریفاینانس و مزایا و چالش‌های هر مدل، نحوه جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی و غیرمستقیم خارجی و تامین مالی از مسیر تجارت متقابل می‌تواند برای استارت‌آپ‌ها سرنوشت‌ساز باشد. در این کارگاه محورهای زیر تشریح شد؛

·         مدلهای متنوع تامین مالی خارجی و بین المللی

·         تأمین مالی شرکتی و پروژه‌ای (فاینانس، یوزانس، ریفاینانس و ...)

·          سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم خارجی Joint ventureو  مدلهای مشارکت عمومی-خصوصی

·          تأمین مالی از مسیر تجارت متقابل ، بیع متقابل، خرید متقابل، تهاتر

·           آشنایی با نرخ بهره Libor و کاربرد آن در تسهیلات و تبادلات مالی بین‌المللی

·          تشریح نمونه هایی از شرکتهای موفق در تامین مالی بین المللی

·           معرفی منابع و سایتهای مرجع و پرسش و بحث

شایان ذکر است که پارک علم و فناوری کردستان به عنوان مرکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا در استان کردستان، در راستای رسالت خود، کارگاه های تخصصی متعددی را به منظور توانمند سازی دانشجویان، فارغ التحصیلان و علاقه مندان به این حوزه، به منظور ایجاد کسب و کارهای نوپا برگزار کرده است.    

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.