رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
رییس پارک علم و فناوری کردستان در دیدار صمیمانه با واحدهای فناور حوزه ICT، اظهار داشت:

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری کردستان، پنجشنبه مورخ 96/12/03، دکتر سعیدی با مدیران عامل واحدهای فناور حوزه ICT دیدار کرد. در این دیدار صمیمانه که در سالن چند منظوره پارک علم و فناوری کردستان برگزار شد، سعیدی نیاز امروز جامعه را شادی، امید و همدلی دانست و گفت: جامعه ما، همواره جامعه‌ای شاد و امیدوار بوده است که متاسفانه این سرمایه های اجتماعی در حال از بین رفتن است. نیاز امروز ما تقویت سرمایه های اجتماعی و بازگرداندن امید و شادی به این جامعه است. وی در خصوص اهمیت نقش نهاده های خصوصی در تقویت اعتماد اجتماعی و همکاری پارک علم و فناوری با آنها، اظهار داشت: تقویت اعتماد اجتماعی در گرو فعالیت هدفمند این نهاده ها است و پارک های علم و فناوری از سازمان های دولتی هستند که می‌توانند بیشترین حمایت را از نهاده‌های خصوصی داشته باشند.

رییس پارک علم و فناوری کردستان، یکی از مهمترین دغدغه های پارک علم و فناوری کردستان را راه اندازی کانون های توسعه عنوان کرد و تصریح کرد: لازم است با مردمی کردن اقتصاد و گام برداشتن در جهت ایجاد اقتصاد خلاق در قالب کانون های توسعه، به فرهنگ و هنر خود خدمت کنیم. وی در ادامه افزود: کشورهای توسعه یافته با سرمایه گذاری بر فرهنگ و هنر، سیاست های اصلی خود را پیش می برند و ما نیز با تولید محتوای فرهنگی و هنری نه تنها می توانیم باعث ایجاد ثروت شویم بلکه می توانیم فرهنگ و هنر بومی ناب خود را در سطح ملی و بین المللی عرضه کنیم. سعیدی با تاکید مجدد بر نیروهای اجتماعی و نهاده های مردمی بیان کرد: ما باید بتوانیم از ظرفیت نیروی اجتماعی استفاده کرده، با تشکیل نهاده های مردمی ایده های محلی را به پدیده‌های بین المللی تبدیل کنیم و پارک علم و فناوری می تواند به عنوان هسته اصلی این فعالیت‌ها انجام وظیفه کند.

سعیدی با اشاره به دیدار با شهردار سنندج و گسترش روابط با شهرداری در آینده نزدیک، از واحدهای فناور حوزه ICT درخواست کرد به منظور کمک به شهرداری در جهت درآمد زایی و افزایش خدمات رفاهی و شهری طرح های درآمدزا را ارائه کنند تا در کارگروه مشترکی که با حضور نمایندگان پارک و شهرداری برگزار خواهد شد، بررسی شوند.

رییس پارک علم و فناوری همچنین در خصوص دورهمی های "فناوری نرم" که در پارک برگزار می‌شود گفت: این دورهمی‌ها مقدمه تشکیل کانون های توسعه هستند بنابراین لازم است به صورت مساله محور برگزار شوند. وی در ادامه افزود: همگرایی و تعامل واحدهای فناور و ارائه فکرهای نوآورانه به پارک می تواند کانون های توسعه را به مرکز اصلی ایده پروری اقتصاد خلاق تبدیل کند.

در ادامه این دیدار برخی از واحدهای فناور حوزه ICT درخواست کردند تا در یک جلسه مشترک با مدیران ارشد استان، به بحث و گفتگو در خصوص توانمندی های این واحدها در حل مشکلات استان بپردازند.  

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.