رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
سنندج شادتر می شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری کردستان، چهارشنبه 96/12/02 رییس و مدیران پارک علم و فناوری کردستان با شهردار سنندج دیدار کردند. در این دیدار که به منظور گسترش روابط پارک و شهرداری صورت گرفت، سعیدی با تشکر از زحمات شهرداری در مدت احداث ساختمان پارک علم و فناوری کردستان به ویژه شهردار سابق بهاران، آمادگی پارک را در کمک به شهرداری در درآمد زایی اعلام کرد و گفت: اعضای واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کردستان، دارای ایده ها و نوآوری‌هایی هستند که می‌توانند به شهرداری در پیشبرد اهداف این سازمان در تحقق ایجاد شهری با خدمات رفاهی در شان مردم سنندج یاری برسانند. وی در ادامه با اشاره به راهکارهای تعامل پارک و شهرداری، عنوان کرد: پارک علم و فناوری به عنوان مهمترین سازمانی که تمام قد در خدمت بخش خصوصی است و شهرداری به عنوان اصلی ترین ارگان خدمات شهری، می توانند با برگزاری رویدادهای استارت آپی و کشف استعداد و ایده‌های ناب در این رویدادها، خدمات شهری گسترده تر و مناسب تری به شهروندان ارائه نمایند.

سعیدی با ذکر چند نمونه، استفاده از توانمندی‌ واحدهای فناور و دانش بنیان را در همکاری با شهرداری با ارزش دانست و تصریح کرد: شهرداری می تواند مسائل و مشکلات خود را در یک کارگروه مشترک با حضور نمایندگان پارک، شهرداری و واحدهای فناور و دانش بنیان مطرح کرده و این واحدها در یک اتاق فکر، راه حل های نوآورانه را ارائه دهند. رییس پارک علم و فناوری کردستان با اشاره به این نکته که شادی و اعتماد اجتماعی از سرمایه های هر ملت به شمار می روند اظهار داشت: لازم است با مردمی کردن اقتصاد و گام برداشتن در جهت ایجاد اقتصاد خلاق، این ویژگی ها را به جامعه برگردانیم و این مهم فقط از طریق ایجاد نهاده های خصوصی فعال امکان پذیر است. وی در ادامه گفت: کشورهای توسعه یافته با سرمایه گذاری بر فرهنگ و هنر، سیاست های اصلی خود را پیش می برند و ما نیز با تولید محتوای فرهنگی و هنری نه تنها می توانیم باعث ایجاد ثروت شویم بلکه می توانیم فرهنگ و هنر بومی ناب خود را در سطح ملی و بین المللی عرضه کنیم. سعیدی با تاکید بر نیروهای اجتماعی و نهاده های مردمی بیان کرد: ما باید با کمک دولت و سازمان های اجرایی بتوانیم از ظرفیت نیروی اجتماعی استفاده کرده، با تشکیل نهاده های مردمی بتوانیم ایده های محلی را به پدیده های بین المللی تبدیل کنیم و پارک علم و فناوری می تواند به عنوان هسته اصلی این تعاملات انجام وظیفه کند.

 
در ادامه، صیدی شهردار سنندج با ابراز تمایل به گسترش همکاری های پارک علم و فناوری، واحدهای فناور و دانش بنیان و شهرداری در راستای ارائه خدمات رفاهی شهری به شهروندان، گفت: امیدوارم پارک علم و فناوری کردستان به کانون تولید فکر و ایده برای شهرداری تبدیل شود تا بتوانیم شهری آرام و در شان مردم سنندج داشته باشیم. وی در پایان، با اشاره به برنامه شهرداری در برگزاری نوروزی شاد و متفاوت در استان بر اساس آیین های سنتی و باستانی از طریق سمن ها اظهار امیدواری کرد: همکاری پارک و شهرداری در خصوص برگزاری باشکوه این مراسم می تواند شادی و اعتماد را در میان مردم زنده کند.  
 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.