رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
اهمیت MVP در استارتاپ‌ها

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری کردستان، سه شنبه 26 دی ماه، کارگاه تخصصی <<توسعه محصول (MVP)>> با حضور نمایندگان واحدهای فناوری مستقر در پارک علم و فناوری کردستان و فعالان و علاقمندان حوزه کسب و کار، در سالن چند منظوره پارک علم و فناوری کردستان برگزار شد. در این کارگاه که به منظور آشنایی شرکت کنندگان با مفهوم و چرایی "کمینه محصول پذیرفتنی (Minimum Viable Product)" برگزار شد، مهندس حسینی، مدرس کارگاه در تعریف MVP گفت: این مفهوم، نسخه ای از یک محصول جدید است که به یک تیم اجازه می دهد اعتبار اطلاعات و مفروضات خود در مورد مشتریان را با کمترین تلاش و کمترین هزینه بسنجند و یک استراتژی سودمند است که بسیاری از استارتاپ ها در سراسر جهان از آن بهره می گیرند. او در ادامه افزود: در واقع MVP حداقل چیزی است که می‌توانیم آن را به مشتری نشان دهیم و باز خوردها را مشاهده کنیم. سپس بر اساس این بازخوردها درستی یا نادرستی فرض های خودمان را بسنجیم.

وی در توضیح چرایی نیاز به  MVP تصریح کرد: ممکن است اعضاء یک تیم استارت‌آپی تصور کنند که روی معدنی از ایده ها نشسته اند، اما ساختن یک محصول کاملاً عملی بدون دانستن این که آیا آن محصول دقیقاً نیاز مشتری است، اتلاف منابع ارزشمند است. اما MVP به تیم اجازه می دهد که بیشترین میزان مطالعه را در مورد مشتری انجام دهند. همچنین با استفاده از آن می توانند پیش از اینکه وقت زیادی را صرف کنند، ایده خود را به بوته آزمایش گذارند.

حسینی در پایان گفت: وجود MVP به شما می کند تا مشتریان خود را بشناسید، بفهمید کجا می توانید آن ها را بیابید و به علاوه رفتار آن ها مطالعه کنید. از طریق MVP می توان فهمید که مشتریان چگونه شما را پیدا می کنند، حاضرند چه قیمتی بپردازند و از همه مهم تر اینکه قبل از این که وقت و پول خود را برای توسعه این محصول صرف کنید، MVP به شما می گوید که آیا این کار صحیح است یا خیر.

 

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.