رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
برگزاری کارگاه کلان داده ها در پارک علم و فناوری کردستان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری کردستان، کارگاه آموزشی عملی کلان داده ها (Big Data)، با حضور جمعی از پژوهشگران، اعضای برخی از واحدهای فناوری مستقر در پارک علم و فناوری کردستان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و فارغ التحصیلان دانشگاه حوزه فناوری اطلاعات و کامپیوتر، در سالن جلسات پارک علم و فناوری کردستان برگزار شد. در این کارگاه تخصصی، مجتبی بنایی مدرس دانشگاه و مدیر وب سایت bigdata.ir به صورت نظری و عملی به تدریس مفاهیم مرتبط با کلان داده ها پرداخت. بخش نخست کارگاه، به تدریس مفاهیم پایه ای کلان داده ها و ابزارها و کتابخانه های رایج، اختصاص داشت و در بخش دوم آن، بنایی به صورت عملی کار با هدوپ و HDFS، آشنایی با اسپارک و کار با پایتون و چندین نرم افزار به روز در زمینه کلان داده ها را آموزش داد. در پایان هر بخش از کارگاه، حاضران به صورت عملی به پیاده سازی مفاهیم بیان شده، پرداختند.  

فردین سعیدی، مدیر کل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان ناظر طرح فاوا در استان کردستان نیز با حضور در این کارگاه در سخنانی از فعالیت های پارک علم و فناوری کردستان در برنامه ریزی و برگزاری کارگاه های تخصصی در این زمینه تشکر کرد.

شایان ذکر است که پارک علم و فناوری کردستان به عنوان مرکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا در استان کردستان، در راستای رسالت خود، کارگاه های تخصصی متعددی را در حوزه ICT به منظور توانمند سازی دانشجویان، فارغ التحصیلان و علاقه مندان به این حوزه، به منظور ایجاد کسب و کارهای نوپا برگزار کرده است.    

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.