رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
نخستین جشنواره فناوری و نوآوری مریوان با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد

 مراسم اختتامیه جشنواره فناوری و نوآوری شهرستان مریوان با حضور رییس پارک علم و فناوری استان کردستان، فرماندار شهرستان مریوان و برخی دیگر از مقامات این شهرستان در سال نشاط شهرستان مریوان با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد. در ابتدای مراسم، جناب آقای کاشفی مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان مریوان و دبیر جشنواره با تبریک تولد منجی عالم بشریت محمد المصطفی (ص)، به تشریح مراحل مختلف برگزاری جشنواره پرداخت. وی با تشکر از مقامات و مسئولان اجرایی شهرستان مریوان به ویژه فرماندار محترم، و رییس پارک علم و فناوری استان کردستان، گفت: بدون حمایت این عزیزان امکان برگزاری چنین جشنواره ای ممکن نبود.

در ادامه، دکتر سعیدی رییس پارک علم و فناوری استان کردستان نیز سخنان خود را با تبریک تولد پیامبر اکرم (ص) آغاز کرد. سپس با تشکر از تمامی دست اندرکاران برگزاری این جشنواره به ویژه مقامات و مسئولین شهرستان مریوان به تاریخچه ایجاد پارک های علم و فناوری در جهان و ایران پرداخت. وی از پارک های علم و فناوری به عنوان طلایه داران رشد و توسعه پایدار نام برد و گفت: پارک علم و فناوری استان کردستان با توجه به اینکه با 5 سال عمر، یکی از جوانترین پارک های کشور است، در این مدت کوتاه توانسته است با جذب و حمایت از نخبگان و فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی نقش به سزایی در ایجاد اشتغال پایدار ایفا کند. در ادامه، سعیدی به اهمیت پدیده های نو در حوزه پارک های علم و فناوری اشاره کرد و گفت: با توجه به کمبود زیرساخت‌های صنعتی در استان کردستان، باید به سمت اقتصاد خلاق که مبتنی بر فرهنگ، گردشگری، هنر و علوم انسانی حرکت کنیم. وی خاطر نشان کرد که در اقتصاد خلاق، رشته‌های فنی و مهندسی ابزار فرهنگ و هنر هستند و با استفاده از این ابزار می‌توان تولید محتوا کرده و از این راه فرهنگ و هنر خود را به تمام جهان معرفی و عرضه کرد. سعیدی همچنین افزود: کشورهای توسعه یافته با سرمایه گذاری بر فرهنگ و هنر، سیاست‌های اصلی خود را پیش می‌برند و ما نیز با تولید محتوای فرهنگی و هنری نه تنها می‌توانیم باعث ایجاد ثروت شویم بلکه می‌توانیم فرهنگ و هنر بومی ناب خود را در سطح ملی و بین‌المللی عرضه کنیم. وی با تاکید بر نیروهای اجتماعی و نهاده‌های مردمی بیان کرد: ما باید با کمک دولت و سازمان‌های اجرایی بتوانیم از ظرفیت نیروی اجتماعی استفاده کرده، با تشکیل نهاده‌های مردمی بتوانیم ایده‌های محلی را به پدید‌های بین‌المللی تبدیل کنیم و پارک علم و فناوری می‌تواند به عنوان هسته اصلی این تعاملات انجام وظیفه کند. رییس پارک علم وفناوری کردستان تاکید کرد که زمینه های تبدیل کردستان به خصوص مریوان به قطب اقتصاد خلاق در ایران وجود دارد و اعلام کرد: مریوان دارای چندین برند جهانی مانند انجمن زیست محیطی چیای سبز است و به جرات می توان گفت مریوان نه تنها نگین کردستان، بلکه نگین ایران است.

یوسف زارعی نخبه استانی و مدیر عامل شرکت تولید بازی "هه ست" از واحدهای مستقر در مرکز رشد مریوان، پشت تریبون رفت و از تلاش های شبانه روزی دکتر سعیدی و آقای کاشفی برای راه اندازی مرکز رشد مریوان تشکر کرد. در ابتدا، وی به چگونگی شکل گیری ایده بازی والیبال حرفه ای خود پرداخت و گفت: این بازی در یک اتاق 12 متری و با استفاده از یک لپ تاپ ساخته شده است و علیرغم مشکلات بسیار زیاد در راه تجاری سازی این محصول تا کنون توانسته ایم در مدت یک سال 80 میلیون فروش داشته باشیم. زارعی سپس به دستاوردهای خود در این مورد اشاره کرد و  افزود: این بازی برترین بازی حرفه ای سال در ایران شناخته شده است و دارای 800 هزار کاربر در ایران است که به روزانه 100 هزار نفر به صورت آنلاین این بازی را انجام می دهند. وی به ویژگی های منحصر به فرد این بازی نیز پرداخت و گفت: "بازی والیبال حرفه ای" تنها بازی والیبال آنلاین است که 12 تیم برتر دنیا با اسامی اصلی و قوانین خاص والیبال در آن طراحی شده اند و به هر سه زبان کردی، فارسی و انگلیسی می توان در آن بازی کرد. زارعی با توجه به مشکلات پیشرو در جهت ثبت ملی و بین المللی این بازی، تصریح کرد:"بازی والیبال حرفه ای" پتانسیل تبدیل شدن به یک برند جهانی را دارد به این شرط که مسئولان به ویژه پارک علم و فناوری استان کردستان در این زمینه ما را یاری کنند.

در پایان این مراسم اسامه رحمانی، خبات خدری، شعیب شبرندی و محمد رون به عنوان فناوران برتر نخستین جشنواره فناوری و نوآوری مریوان جوایز و لوح تقدیر خود را از دست فرماندار محترم مریوان، رییس پارک علم و فناوری استان کردستان، رییس آموزش و پرورش مریوان و سایر مسئولین این شهرستان دریافت کردند.  

 

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.