رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
گسترش همکاری پارک علم و فناوری کردستان و دانشگاه علمی، کاربردی مدیریت صنعتی استان کردستان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان، امروز یکشنبه دوازدهم آذر ماه، تعدادی از دانشجویان رشته های فناوری اطلاعات و حسابداری دانشگاه علمی کاربردی مدیریت صنعتی استان کردستان از برخی از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری کردستان بازدید کردند و با روند فعالیت های این واحدها آشنا شدند.

در ابتدای این بازدید، مهندس کامران ایوبی کارشناس مرکز رشد پارک، طی سخنانی به معرفی پارک های علم و فناوری، اهداف، خدمات و چشم انداز های پارک علم و فناوری کردستان پرداخت و گفت: پارک های علم و فناوری با هدف تبدیل ایده ‌های نو و فنّاورانه افراد، ازجمله محققین و فارغ التحصیلان دانشگاهی به کسب و کار و جهت دهی به تحقیقات دانشگاهی بر اساس نیازهای توسعه صنعتی منطقه، به گسترش فرهنگ کارآفرینی و در نهایت رونق اقتصادی منطقه و تولید ثروت کمک خواهند نمود.

وی همچنین با ارائه توضیحاتی در خصوص توسعه دهه های گذشته، و نقش نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در پیشبرد جامعه، بیان کرد: سرمایه‌ های انسانی کشور را تک تک جوانانی شکل می‌ دهند که امروز از دانشگاه ‌های ما فارغ ‌التحصیل و روانه بازار کار می‌گردند. سرمایه ‌هایی که هر کدام منحصر به فرد و تجدید ناپذیرند. استفاده از این سرمایه‌ های بی بدیل و قرار دادن آنها در مسیر رشد و توسعه کشور نه تنها یک وظیفه که یک هنر است و پارک‌ های علم و فناوری کشور اگر به درستی شناخته و راهبری گردند، می‌توانند با جذب و بکارگیری این سرمایه ‌ها، موجبات رشد و توسعه منطقه ‌ای را فراهم آورند.

در ادامه، دانشجویان به بازدید از برخی از واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری کردستان پرداختند و از مدیران عامل واحدها در خصوص فعالیت های شرکت ها سوالاتی را مطرح کردند.

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.