رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
پارک علم و فناوری استان کردستان قلب تپنده پژوهش و فناوری در هفته پژوهش و فناوری

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان، امروز شنبه چهارم آذر ماه، آیین افتتاحیه نمایشگاه استانی هفته پژوهش و فناوری و فن بازار در سال 96، با حضور نصراللهی زاده، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان، زارعی، فرماندار شهرستان سنندج، دادور، مدیر کل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری کردستان و مدیران ارشد دانشگاه ها و سازمان های استان کردستان در محل پارک علم و فناوری استان کردستان برگزار شد. این نمایشگاه در سالن نمایشگاه ها و نوآوری پارک علم و فناوری استان کردستان در 36 غرفه و به مساحت تقریبی 500 متر برگزار می شود، و در آن آخرین فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی و فناوری واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان کردستان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، سازمان ها و ارگان های استان کردستان به معرض نمایش گذاشته می شود. در مراسم افتتاحیه همچنین از برخی از دستاوردهای سازمان تحقیقات کشاورزی استان کردستان نیز پرده برداری شد. سعیدی، رییس پارک علم و فناوری استان کردستان، در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به اهمیت نمایشگاه استانی پژوهش و فناوری، از تمامی دستگاه ها و سازمان های استان دعوت کرد تا در این نمایشگاه حضور به هم رسانند و از دستاوردهای فناورانه، نوآورانه، علمی، پژوهشی و تحقیقاتی استان بازدید به عمل آورند. وی از پارک های علم و فناوری به عنوان طلایه داران رشد و توسعه پایدار نام برد و گفت: پارک علم و فناوری استان کردستان با توجه به اینکه با 5 سال عمر، یکی از جوانترین پارک های کشور است، در این مدت کوتاه توانسته است با جذب و حمایت از نخبگان و فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی نقش به سزایی در ایجاد اشتغال پایدار ایفا کند. سعیدی با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته، مهمترین ابزار توسعه اقتصادی، مردمی کردن اقتصاد است، افزود: بر این اساس باید راهکارهایی را برای مردمی کردن اقتصاد یافت تا از این رهگذر بتوان اعتماد و سرمایه اجتماعی را جلب کرد، چرا که  یکی از دلایل توسعه اقتصادی کشورهای غربی توجه ویژه به نقش مردم در بهبود و رونق اقتصاد است.

رئیس پارک علم و فناوری کردستان یکی از راهکارهای مردمی سازی اقتصاد، به ویژه اقتصاد دانش بنیان و دانایی محور را برجسته نمودن نقش پژوهش و فناوری در زندگی روزمره مردم به ویژه در حوزه ایجاد اشتغال پایدار عنوان کرد و تصریح کرد: حمایت از نخبگان و نوآوران و ایجاد زیرساخت های توسعه فناوری برای اشتغال پایدار در داخل کشور و به تبع آن کاهش آمار بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی و جلوگیری از فرار مغزها، از کارهایی است که باید در اولویت نهادهای پژوهشی قرار گیرد. وی در ادامه اظهار داشت: مردم باید لمس کنند که پژوهش، علم و فناوری بر زندگی آنها تأثیر مثبتی خواهد گذاشت، خطری که پایه های دیانت، خانواده و آینده جوانان ما را تهدید می کند نبود شغل است و این از وظایف پارک های علم و فناوری است که بتوانند با ایجاد اشتغال پایدار این تهدیدات را تا حدودی دفع نمایند.

شایان ذکر است که در نمایشگاه استانی هفته پژوهش و فناوری، 42 سازمان، دانشگاه و شرکت و واحد فناور در 36 غرفه، بیش از 85 محصول نوآورانه و فناورانه و بیش از 200 پژوهش را در قالب کتاب و پایان نامه های دانشگاهی عرضه کرده اند. این نمایشگاه از تاریخ 4 الی 8 آذر ماه 96 در ساعت 9 الی 12 و 14 الی 17 برای بازدید عموم دایر می باشد.

   

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.