رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
واحدهای فناور حوزه کشاورزی مستقر در پارک علم و فناوری استان کردستان به کمک کشاورزان می آیند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری استان کردستان، جمعی از مدیران عامل و نمایندگان واحدهای فناور حوزه کشاورزی، مستقر در پارک در دیداری دوستانه با رییس و مدیران پارک علم و فناوری استان کردستان به بیان دیدگاه‌­ها، مشکلات و راه­کارهای ارتقای نقش پارک در حوزه کشاورزی پرداختند. در ابتدای این جلسه، دکتر سعیدی با ابراز خوشنودی از این دیدار، بر حمایت‌­های همه جانبه پارک از واحدهای فناور حوزه کشاورزی تاکید کرد و اظهار داشت: از برنامه­‌های پارک علم و فناوری استان کردستان، ایجاد ارتباط مستمر و موثر میان واحدهای فناور و کشاورزان به منظور به کارگیری نتایج تحقیقات فناورانه و دانش بنیان در جهت اصلاح و ارتقای سطح کشاورزی استان کردستان می­‌باشد.

در این جلسه مومنی، مدیرعامل شرکت یافکو با تشکر از همکاری‌های پارک علم و فناوری استان کردستان، به بیان برخی از مطالبات واحدهای فناور حوزه کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: مهمترین مطالبات واحدهای فناور برقراری ارتباط مستمر و موثر با سازمان‌های اجرایی مرتبط با کشاورزی از جمله سازمان جهاد کشاورزی است. وی مشکل دیگر این واحدهای فناور را بازاریابی در سطح محلی و ملی ابراز کرد و گفت: پارک علم و فناوری به عنوان اصلی ­ترین نهاد متولی شرکت­‌های دانش بنیان، با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تخصصی قدم‌های مهمی را در راه تجاری­‌سازی برداشته است اما در این راه هنوز با دشواری‌هایی مواجه‌­ایم.

در ادامه این دیدار، طالب نیا مدیرعامل شرکت رویش بدر سبز و دبیر اجرایی خانه کشاورز شهرستان قروه، مراجعه به تشکل­‌های مردم نهاد حوزه کشاورزی و تاکید بر اندیشه ورزی، همت و تلاش گروهی را مهم برشمرد و بیان داشت: به عنوان نماینده بخش خصوصی و خانه کشاورز شهرستان قروه، از پارک علم و فناوری درخواست میکنم که شرایط دیدار کشاورزان و نمایندگان واحدهای فناور را فراهم آورد تا از این طریق، کشاورزان بتوانند دغدغه‌های تحقیقاتی خود را با شرکت‌­های دانش بنیان در میان گذاشته و برای آنها راه حل‌­های علمی پیدا کرد. وی برندسازی را مهم‌ترین برگ برنده شرکت‌ها در راه تجاری­ سازی دانست.

خاطری، مدیر عامل شرکت دانش بنیان طراح ژاو صنعت و فعال در حوزه تولید ماشین آلات کشاورزی، تولید صنعتی بر اساس تحقیقات علمی را مهم برشمرد و اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های تولیدی در شرکت طراح ژاو بر اساس تحقیقات علمی تولید شده و قابلیت فروش در سطح ملی و بین‌المللی به ویژه کشورهای همسایه را را دارا می‌­باشد.

در پایان حاضران ایجاد ارتباط میان دستگاه‌های اجرایی، واحدهای فناور حوزه کشاورزی و بنیادهای مردم نهاد مانند خانه کشاورز به عنوان نماینده بخش عمده‌ای از کشاورزان را حائز اهمیت دانسته، خواستار راه اندازی کنسرسیومی از واحدهای فناور به منظور انجام تحقیقات کشاورزی مورد نظر کشاورزان و ایجاد تحول در این بخش حیاتی از اقتصاد استان کردستان شدند.

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.