رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
گسترش روابط پارک علم و فناوری استان کردستان و دانشگاه راپه رین اقلیم کردستان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان کردستان، صبح امروز دوشنبه سیزدم شهریور ماه، هیئتی متشکل از رییس و اعضای هیات علمی دانشگاه راپه رین اقلیم کردستان از پارک علم و فناوری استان کردستان بازدید کردند و با رییس و مدیران مراکز رشد پارک علم و فناوری استان کردستان تشکیل جلسه دادند.  

در ایتدای جلسه دکتر سعیدی، رییس پارک علم و فناوری استان کردستان، مقدم میهمانان را گرامی داشت و اظهار امیدواری کرد که این دیدار آغازگر پیوند مستحکمی میان نهادهای علمی اقلیم کردستان و پارک علم و فناوری استان کردستان باشد. وی در سخنان آغازین خود اظهار داشت: پارک‌های علم و فناوری مراکزی هستند که در آنها جوانان متخصص و فارغ‌التحصیل دانشگاهی بتوانند استعداد و ایده‌های خود را پرورش داده، از دانش خود در راه ایجاد کسب و کار فناورانه، نوآورانه و مبتنی بر دانش تولید ثروت کنند. سعیدی وظیفه پارک‌ها به عنوان حلقه واسط دانشگاه و صنعت را، حمایت و ارائه خدمات به این جوانان و نخبگان عنوان کرد و اعلام داشت که پارک علم و فناوری استان کردستان این آمادگی را دارد که دانش خود را در راه اندازی مراکز رشد و پارک علم و فناوری در اختیار اقلیم کردستان قرار دهد.

در ادامه، سعیدی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های در دست اقدام پارک کردستان، توسعه تولید محتوا بر اساس فرهنگ، آداب و رسوم کردستان است، گفت: این نوع تولید محتوا طرفداران بسیاری در سایر کشورها دارد تا از این طریق بتواند حتی به صورت مجازی از کردستان دیدن کرده، با فرهنگ منطقه آشنا شوند. وی همچنین با توضیحی کوتاه در مورد مراکز رشد، اظهار امیدواری کرد که با راه اندازی مراکز رشد در دانشگاه‌های اقلیم کردستان به خصوص دانشگاه راپه رین، این دانشگاه‌ها بتوانند روابط بین‌الملل خود را گسترش بدهند و از ایده جوانان نوآور و خلاق در ایجاد کسب و کار پایدار و تولید ثروت استفاده نمایند. رییس پارک علم و فناوری استان کردستان با برشمردن برخی از محصولات دانش بنیان تولید شده در واحدهای فناور مستقر در پارک کردستان، افزود: با توجه به همجواری با اقلیم کردستان امیدواریم که پارک علم و فناوری استان کردستان به مرکزی برای انتقال دانش و تجربه و صادرات محصولات دانش بنیان به عراق تبدیل شود.

در ادامه جلسه اعضای هیئت علمی دانشگاه راپه رین، اظهار امیدواری کردند که با بهره گیری از تجربیات پارک علم و فناوری استان کردستان، عملیات راه اندازی این مراکز در اقلیم کردستان نیز عملیاتی شود. این هیئت از دکتر سعیدی درخواست کردند که کارگاه آموزشی آشنایی با پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد را برای مسئولان ارشد وزارت علوم و روسای دانشگاه‌های اقلیم کردستان برگزار نماید. بخش پایانی برنامه این هیئت، بازدید از برخی از واحدهای فناور مستقر در پارک و آشنایی با محصولات دانش بنیان این شرکت‌ها بود.  

 
 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.