رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
نشست مشترک رییس و مسئولان پارک علم و فناوری استان کردستان با شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان کردستان، روز دوشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه، نشست مشترکی با حضور رییس و مسئولان پارک علم و فناوری استان کردستان و مدیران شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک و جمعی از اصحاب رسانه، در سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان برگزار شد. در این نشست، که در آستانه بهره‌برداری از ساختمان جدید پارک علم و فناوری استان کردستان برگزار شد، در ابتدا آقای افضلی مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری استان کردستان، ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از حضور مدیران شرکت‌­های دانش بنیان و اصحاب رسانه، به تشریح برنامه‌های پارک علم و فناوری استان کردستان در سال 96 پرداخت. وی همچنین به برخی از نقاط ضعف و قوت در اجرای برنامه‌های پارک در سال 95 اشاره نمود و از مدیران شرکت­‌ها درخواست کرد که در سال جاری پیگیر مطالبات خود باشند تا از این طریق مسئولان پارک را در اجرای برنامه‌های سال 96 یاری رسانند. افضلی با تشکر از زحمات شبانه روزی واحد عمرانی پارک علم و فناوری، احداث ساختمان جدید پارک علم و فناوری را باتوجه به کمبود فضای فیزیکی، یکی از دستاوردهای مهم پارک برشمرد. وی با اشاره به بخش‌­های مختلف ساختمان جدید پارک، اظهار داشت که ساختمان مذکور درشش طبقه، دارای 122 اتاق شامل 12 اتاق اداری، 97 اتاق جهت استقرار شرکت‌های دانش بنیان و 13 آزمایشگاه و کارگاه با متراژهای مختلف در بلوار زکریای رازی شهرک بهاران سنندج واقع است.

در ادامه، مهندس اردلان معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اشاره به نشست‌ها و همکاری‌های مشترک اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پارک علم و فناوری، از مسئولان پارک و شرکت‌های مستقر تشکر و قدردانی نمود. وی سپس به تشریح برخی از طرح‌ها و برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه کارآفرینی و اشتغال پرداخت و اعلام کرد که در سال جاری، بحث خدمات مشاوره‌ای از اولویت‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خواهد بود. وی اظهار امیدواری کرد که همکاری­‌های پارک علم و فناوری استان کردستان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچون گذشته و با قدرت بیشتر ادامه یابد.

در ادامه نشست، دکتر سعیدی رییس پارک علم و فناوری استان کردستان نیز با تشکر از حضور مدیران شرکت‌های دانش بنیان، بر تلاش مستمر و بیشتر تک تک افراد در پارک و شرکت­‌های مستقر در جهت پیشبرد اهداف تاکید کردند. وی با اشاره به نشست همکاری­‌های علمی، فناوری ایران - ایتالیا که در فروردین ماه سال جاری در تهران برگزار شد، یکی از نقاط ضعف شرکت‌های دانش بنیان در کردستان را عدم برقراری ارتباطات موثر پارک و شرکت‌های مستقر با سایر مراکز و حتی کشورهای دیگر در حوزه علم و فناوری عنوان نمود و از شرکت‌های مستقر در پارک خواست که در زمینه برقراری ارتباطات موثر با نهادهای علمی و شرکت­‌های خارجی نهایت تلاش خود را به کار گیرند. در ادامه، دکتر سعیدی اظهار نمود که در سال جاری برگزاری نشست‌های مشترک با سازمان‌ها و ارگان­‌های مربوط به حوزه علم و فناوری و اشتغال و کارآفرینی از جمله اداره کل استاندارد، تعاون، کار و امور اجتماعی و شرکت شهرک­ های صنعتی از برنامه­ های اصلی پارک است تا از این طریق بتوان با ارائه خدمات مشاوره ای، فارغ ­التحصیلان دانشگاهی را جذب عرصه کسب و کارهای فناورانه نمود. سعیدی در پایان سخنان خود، با تشکر از همکاری‌های مستمر و دلسوزانه مسئولان ارشد استان از بدو آغاز به کار پارک علم و فناوری استان کردستان از سال 92 تاکنون، اظهار داشت که بدون همکاری این عزیزان تحقق برنامه­‌ها و طرح‌­های پارک علم و فناوری استان کردستان غیر ممکن بود. وی اظهار امیدواری کرد: در آینده نیز همکاری‌های مسئولان ارشد استان با پارک علم و فناوری استان تداوم یابد تا زمینه اشتغال جوانان تحصیل کرده و نوآور بیشتری فراهم آید.

در پایان جلسه، مدیران برخی از شرکت­‌ها سوالات خود را در زمینه‌های مختلف از مسئولان پارک پرسیدند و دکتر سعیدی و آقای افضلی به سوالات پاسخ دادند. پس از پایان نشست، مدیران شرکت­‌های مستقر و مسئولان پارک در محل ساختمان جدید پارک حضور یافته، از طبقات و بخش­‌های مختلف ساختمان مذکور بازدید کردند.

 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.